Mistrovství ČR 2016


Cíl splněn!

Výkony během přípravy ukazovali na to, že bych mohl stát na bedně. Už v přípravě jsem se rozhodl výkon (soutěžilo se ve dvou disciplínách – statika a dynamika) postavit na své silnější disciplíně, na statice a to i přesto, že v dynamice mám rychlejší progres.

Spoustu závodníků mi říkalo, ať zapomenu na pořadí a ať jdu na pocit, ale z hlavy jsem to nedostal – na druhou stranu jsem šel výrazně pod svoje možnosti – i když závodní možnosti bývají mnohdy úplně jinde než tréninkový … spíš to beru jako kalibrační závod – prostě najít tu správnou míru maxima za bílou kartu. A zároveň jsem to bral jako motivační závod do dalších tréninků a závodů.

Čas na statiku jsem si nahlásil tak, abych šel až ke konci startovního pole a měl přehled o ostatních závodnících – podle toho byl instruován i Martin Valenta jako buddy - díky :-). Síly ke konci ještě nějaké byli, ale čistý výkon byl prioritní – tak jsem vylezl na 6:22. To je dobrých 76,4 bodu. Mezi Čechy 2. místo a celkově 3.

Na dynamice jsem se naopak rozhodl, že se budu řídit jen pocitem a vylezu mezi 150 a 175 metry. Nakonec trochu zapracovala hlava a na poslední otočce jsem mírně v hlavě zazmatkoval, když jsem přemýšlel, jestli mám vylézt nebo to ještě otočit (v mé lajně se vylézalo doprava a otočky dělám doleva) a vylezl jsem tedy na 151m, za bílou kartu. Zde mi dělala buddyho Kateřina Šuranská - díky :-) . To je dalších 75,5 bodu a 4. místo mezi Čechy a 5.celkově.

Celkově nakonec součet bodů 151,9 znamenal mezi Čechy 2. místo a celkově 3. za druhým Martinem Zajacem a prvním Martinem Valentou. I když je pravda, že počítat Martina Zajace za Slováka se skoro rovná vlastizradě :-).

Závody opravdu skvělé a rozhodně musím poděkovat všem kamarádům a přátelům, kteří mě podporovali během přípravy svými radami nebo supportem (nebudu vyjmenovávat, páč jich je opravdu hodně a nechci nikoho vynechat – každopádně mluvím hlavně o freediverech z celé republiky) a věřili mi – Aquacentrum Teplice - které mi vytvořilo ideální podmínky pro trénink, Jan Vondrák - jako skvělý fyzioterapeut, Miroslav Nečas - jako mentální kouč, Apneaman.cz - support a koučink, Energyvita - kde si radím sám a samozřejmě Míša s Natálkou – domácí pohoda je totiž základ :-)

No a na závěr – druhé místo ve freediverské velmoci plné mistrů světa a světových rekordmanů se prostě počítá, na druhou stranu je třeba makat :-) … prostě potenciál tu je a tohle by neměl být můj vrchol – spoustu věcí se dá pořád udělat lépe.