Apneaman Static Challenge


Těch pár týdnů před ASC 2016 bylo dost hektických a tak na trénink bylo méně času – a tak jsem prostě víc trénoval doma suchou statiku.

Na tyto závody se speciálními pravidly se přihlásilo 35 závodníků z pěti zemí včetně hromady mistrů světa a světových rekordmanů - Mateusz Malina, Branko Petrovič, Martin Valenta, Gabka Grézlová, Michal Rišian, Alena Konečná, Mirek Ševčík, Bára Ivanská.

Vzhledem k formě posledních týdnů jsem si věřil na pěkné umístění. Pro mě ideálně do čtvrtého místa … a nebo ještě jinak – věřil jsem si na čtvrtý nejlepší čas pod vodou a výš v pořadí mě mohla posunout jen chyba soupeřů.

Díky velkému počtu atletů celé závody trvali dlouhou dobu a vzhledem k tomu, že jsme nevěděli, kdy přijde na řadu náš ponor, byla příprava náročnější než na běžných závodech. Protože jsem se dostal na řadu až ke konci, tak jsem si slušně zarelaxoval :-) . Ale finální příprava i ponor proběhly přesně podle plánu a plně soustředěně. I konec ponoru byl plně kontrolovaný, a přestože jsem ještě měl něco sil, tak priorita byla bílá karta. A jak bylo naplánováno, tak se stalo – délka času ponoru byla čtvrtá, ale hvězda ASC Branko udělal chybu a jeho čas nemohl být uznán a to mě posunulo na bednu, hned za Martina Valentu a Mateusze Malinu.

Tuto skvělou akci jsem si užil naplno … a nejvíc rozbitej jsem nakonec z afterparty na tobogánech v Aquapalace.

Důležité pro mě je, že jsem si potvrdil formu a posunul se zase dál na „bílé vlně“.

 

Pravidla Apneaman Static Challenge 2016

Statická apnoe (zádrž dechu) se provádí v hloubce 4m, km se závodník dostane ručkováním po napnutém laně. Nejsou povoleny žádné pomůcky usnadňující ponor, jako je neopren, maska, noseclip, hodinky apod. Pořadí je losováno. Závodník se dozvídá čas startu až 12 minut předem.