2017 - jaké to bylo?!


Zdá se že rok 2017 byl celkem úspěšný - tedy alespoň co se týká sportovní oblasti - samozřejmě i jinde se dařilo, ale o tom zde psát nebudu. Tak jen v krátkosti co bylo a co je v plánu na příští rok. Cílem pro rok bylo obhájit 2. místo na MČR a potopit sedmdesátku, uplavat přes dvěstě a dát sedmi minutovou statiku. Na MČR jsem se připravoval od konce února s Martinem Valentou a dokonce i tu dubnovou neděli. "Martine to se nepovedlo - chybíš mi". V červnu jsem pak druhé místo na MČR "obhájil" a bez Martina jsem skončil první - s výkony jsem, ale spokojený nebyl - měl jsem natrénováno na lepší a tak nakonec jednooký mezi slepými králem. Závody družstev v Lyonu, kterých jsme se jako Apneaman team zúčastnili v rámci přípravy na MČR, jsem dosáhl ve statice na národní rekord CMAS ve statice v čase 6:51,75. V říjnu pak, v turecké Kasi na Mistrovství Evropy, jsem potopil 70m v disciplíně CWT a jako bonus jsem skončil pátý v disciplíně Jump Blue. K tomu všemu se nám v lednu podařilo natočit viral video, když jsme se s Petrem Kapounem potopili pod led zamrzlé Milady. Postupně se ozývaly redakce České televize, Primy, Mladé fronty DNES, Českého rozhlasu, denik.cz a dalších.

V únoru jsme pak s klukama EYEEYE Production natočili dvouminutové video z Barbory na nádech pod ledem, které se pak objevilo na českých stránkách redbull.cz a dokonce i na People Are Awesome - celé a nebo části videa shlédlo více než 40 milionů lidí.

V červnu a červenci příprava na Red Bull 400 v Harrachově běhání kopců, Bouřňáků a schodů - nakonec jsem byl docela spokojený i s umístěním, když jsem se dostal do finále. Také se zdá, že se v Teplicích začíná vytvářet malá základna freedivingu a je nás stále víc. V tomto roce jsem se také se zapojil do projektu #newlegs na podporu handicapované sportovkyně Terezy Bártové a doufám že připravované akce dotáhneme k úspěšnému konci. Jak už jsem řekl, tak ze sportovního hlediska byl rok 2017 úspěšný i když času na přípravu je málo. Dělám co mě baví a k tomu se i daří. Přátelé, díky za podporu a jmenovitě svým sponzorům spolupracovníkům - Jan Vondrák - fyzioterapeut, mindthebody - Miroslav Nečas, Sea Master, Autodoprava Dlouhý, Aquacentrum Teplice, Hotel Ostrov, Vegan Sport Club, Energyvita, apneasite.cz a svému klubu Apneaman, trenérovi Martinu Zajacovi a mnoha dalším, kteří mi radí, jak se dostat dál a hlouběji - je to i váš úspěch! Díky a uvidíme se ...

  • facebook
  • instagram
  • youtube

©2020 BY DAVID VENCL - FREEDIVER

INSPIRED BY FREEDIVING

+420777821084

Teplice Czech Republic