MČR 2018 - tentokrát jsem bral 2. místo


V sobotu 19. května jsem zahájil letošní závodní sezonu - v Pardubicích na Mistrovství ČR.

Pro tento rok nebylo/není mým cílem obhajovat umístění, ale překonávat výkony z minulých let a co by bylo ještě lepší - v závodech se přiblížit tréninkovým výkonům. Pro ty, co nevědí, tak freediving je hlavně hlava a výkony které dávám v bezpečí svého gauče, popřípadě svého bazénu jsou prostě zásadně jiné v těch pocitech, které mě výkonem provázejí.

No a tak jsem trénoval i hlavu. Trénink "dušení" probíhal standardně a opět s lepšími výkony než minulé tréninkové období. K tomu všemu jsme se dali dohromady s Lukášem Matějovským a připravili se na sebe, jako buddy. Přesto se mi podařilo situaci zkomplikovat, když jsem si týden před závody zlomil pravou ruku. Naštěstí Do Pardubic jsme dorazili už v pátek abychom si lépe aklimatizovali a odpočinuli si - a to se úplně nepovedlo - měli jsme hotel hned vedle trati, kde i v noci každých 5 minut profrčel vlak. Na statiku jsem si nahlásil čas tak abych startoval mezi prvními - v 10.22 jsem zanořoval svůj pokus. Cítil jsem se dobře a vynořil se ve svém rekordním čase v závodě 6.54 - oproti loňskému času na MČR o 30 vteřin později. Nakonec to mezi Čechy stačilo na druhé místo.

Na dynamice jsem se v tréninku, oproti loňskému roku, příliš neposunul a tak jsem volil na odpoledne spíše metry na jistotu. Věděl jsem, že Petr Vala ke své hezké statice přidá i hezké metry v dynamice, tak si stačilo pohlídat si celkově druhé místo. Nahlášeno jsem měl 149m, ale chtěl jsem si zaplavat závodní osobák, tak jsem to po třetím bazénu ještě otočil a vynořil na bezpečných 157m - opět mezi českými závodníky druhý nejdelší ponor. Tentokrát jsem ale dostal žlutou kartu (což znamená penalizaci) za špatné zanoření. I tak to na celkově druhé místo bezpečně stačilo.

Přestože oba mé výkony byly rekordní, tak to letos na první místo nestačilo. A Petr Vala získal zaslouženě titul - gratuluji kamaráde!

Nejcennější chvíle pak přišli po závodě, kdy jsme se zkušenými závodníky probírali, jak posunout dynamiku na zajímavější metry. To je totiž budoucnost - tam mám slabé místo a největší potenciál pokroku.

Díky, za podporu, vážím si jí.

Na mé výkony se můžete podívat na streamu ČT Sport na FB zde (čas 11:40) - https://www.facebook.com/sportCT/videos/10156031097129342/

... a výsledky z jednotlivých disciplín i celkové zde - http://www.apnea-core.com/?d=3f6-1000-1

Za týden mě pak čeká Lyon a v polovině června MS v Itálii ... sezóna pokračuje ....