2018 - úspěšný rok


Pro rok 2018 jsem si hned z kraje stanovil, nebo lépe řečeno přehodnotil své priority. Zjednodušeně řečeno jsem se přestal soustředit na umístění a začal se koncentrovat na výkony.

Leden, únor jsem ještě řešil zdravotní omezení a nemohl se plně pustit do tréninku. Na začátku dubna jsem pak absolvoval trénink na Y-40, což byli v tomto roce "jediné hloubky". A po návratu jsem se konečně plně připravoval na bazénové závody.

Mistrovství ČR sice pro mě nebyl vrchol sezony, ale i zde jsem chtěl podat výkony, tak abych obhájil mistra republiky z roku 2017. Obě disciplíny mohli dopadnout o něco lépe, ale nakonec jsem byl spokojený s celkovým druhým místem.

Na konci května jsme pak vyjeli s Apneamanem do Lyonu. S časem 7.35 jsem sice obsadil na statice druhé místo, ale v osobním i národním rekordu.

V druhé polovině června mě pak čekalo Mistrovství světa a můj osobní útok na 7.40 (STA). Nakonec jsem v tréninku překonal i 8 minut, ale mě šlo především o závodní čas. 7.54 mi nakonec zajistilo krásné 5. místo v novém národním rekordu.

A jako bonus k úspěchu na statice jsem přidal národní rekord v disciplíně Endurance 8x50m v čase 6.41.

Ke konci roku jsme nakonec ještě jednou vyjeli do Y-40 s reprezentačním trenérem a v podstatě tak zahájili přípravu na rok 2019.

Třešničkou už pak bylo vyhlášení sportovce teplicka za rok 2018, kde jsem se umístil na druhém místě.

Za úspěchy děkuji všem co mě podporují a především svému buddymu Lukáši Maťejovskému, trenérovi Martinu Zajacovi a Apneamanu, Sea Masteru v Teplicích, sklárně AGC, Svazu českých potápěčů za podporu v místě závodů a stejně tak AIDA Czech republic, Petrovi a Monice Dlouhý za finanční podporu, za rady Michalu Rišianovi, mentální support Mírovi Nečasovi, Aquacentru v Teplicích, mému výbornému masérovi Honzovi Vondrákovi, Mikeovi Marešovi, že mi dal do kupy záda, Janě Šimonové, že mi dala do kupy zlomenou ruku ...