2. místo na mistrovství Rakouska - Tyrolean Apnoe Cup


Teď na začátku sezony jsem toho v bazénu zase tolik neodplaval. Spíše se zaměřuji na doplňkové sporty - basketbal, fotbal, běhání a otužování. Dech zadržuji, ale ještě tomu nedávám ty grády - však loni jsem na konci února teprve začínal a jak se dařilo. Přesto mě termín 24.2. nenechával úplně klidným a tak jsem si přeci jen našel čas i na bazén a na zádrž dechu na gauči. ve čtvrtek před závody jsem si dal suchou pseudomaximálku 7.20 a v pátek opět na pohodu 126 metrů DNF.

Sobota pak byla náročná - celý den na cestě mi energii nepřidalo, ale spalo se mi dobře a tak jsem se v neděli ráno cítil dobře a byl plný očekávání. Den předem jsem si našel buddyho - přijeli kluci z Budějic. Během samotné přípravy jsem se cítil výborně a zdálo se, že 7 minut by mělo padnout. Bohužel došlo k nedorozumění s buddym a tak mi v konečné fázi zbylo jen něco přes minutu dýchání a to není úplně ono - kontrakce přišli skoro o minutu dříve a tak zbyla hlavní práce na hlavě. Nakonec jsem to dotáhl na pěkných 6.51. Samozřejmě mě to mrzelo, protože jsem měl na víc, ale zase jsem byl opravdu spokojený, že jsem se dokázal vyrovnat s krizovou situací a nezabalil to. Nakonec z toho bylo druhé místo za Radkem Dvořákem s časem 6.54 - tak nějak už tradičně mě dal zase o tři vteřiny a jestli se nepletu, tak mě válcuje 3:0 na vzájemné souboje :-)

Před odpolední dynamikou bez ploutví jsem si dokázal odpočinout, ale těsně před pokusem jsem se necítil úplně ve své kůži a nakonec předvedl jen podprůměrný výkon 111 metrů. V konečném součtu mi pak chybělo jen 0.8 bodu na celkového vítěze Ralph Staudig s 138.5 body - což odpovídá 3 vteřinám na statice a 2 metrům na dynamice. Být druhý na rakouském mistrovství je samozřejmě úspěch, ale v obou disciplínách jsem mohl předvést více. No, ale jestli jsem si to měl vybrat a sbírat zkušenosti a nakonec se poučit na začátku sezony, tak jsem nakonec extra spokojený.

Děkuji za podporu svého města Teplice, rád je budu reprezentovat i nadále. Také mySasy, Apneaman, Marius Pedersen Teplice, Seamaster Teplice a Sport Krupka.