Štítky

79m pod hladinou Rudého moře

07/04/2019

V tomto roce je v konceptu pracovat na hloubkách. Zjistit limity a přiblížit se jim - ideálně pak na MS. V loňském roce jsem se soustředil pouze na bazény a na hloubky už nezbyl čas. A tak mým maximem bylo 70 m CWT z Mistrovství Evropy v roce 2017.

 

Na konci roku jsme s reprezentačním výběrem vyjeli alespoň do Itálie do Y-40, kde jsme se slušně rozpotápěli - maximem pak byly ponory ve výdechu na dno do 42m.

V březnu, tohoto roku, jsem vyrazil na regulérní hloubky do Sharmu na základnu Freediving World Center. Naplánoval jsem si 8-9 tréninkových dní - prokládal jsem to dni odpočinku. každý trénink zpětně, ale i plán na další jsem konzultoval s Alli Konečnou i Luikem "Zemonkem", s buddym s centra.

 

 

A tak jsem již 5. trénink vyrovnal PB (osobní rekord) - 70 m CWT. Nadále jsem se zaměřoval při tréninku na správné kontinuální vyrovnávání pod 50 m. Postupně se mi podařilo posunout až na 79 m CWT v pohodovém ponoru. "Podíval" jsem se sice i do 84m, ale pro rozhodčí neuznatelným způsobem - takže až příště.

 

Závěr pro mě je, že i v hloubkách výrazně pod 80 m nebudu limitován vyrovnáváním, ani fyzičkou a ani hlavou - být sám v takové hloubce, ale prozatím jen dostatkem času na hloubkách a vypotápění.

 

Za tuhle možnost, zkušenost, rady, vedení, mentoring a safety děkuji Alli a Luikovi. Moc si toho vážím ...

Za podporu pak mySASY, Marius Pedersen, Sea Master, Aqua Studio Orca Teplice ...

Please reload

Nedávné příspěvky

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now