79m pod hladinou Rudého moře


V tomto roce je v konceptu pracovat na hloubkách. Zjistit limity a přiblížit se jim - ideálně pak na MS. V loňském roce jsem se soustředil pouze na bazény a na hloubky už nezbyl čas. A tak mým maximem bylo 70 m CWT z Mistrovství Evropy v roce 2017.

Na konci roku jsme s reprezentačním výběrem vyjeli alespoň do Itálie do Y-40, kde jsme se slušně rozpotápěli - maximem pak byly ponory ve výdechu na dno do 42m.

V březnu, tohoto roku, jsem vyrazil na regulérní hloubky do Sharmu na základnu Freediving World Center. Naplánoval jsem si 8-9 tréninkových dní - prokládal jsem to dni odpočinku. každý trénink zpětně, ale i plán na další jsem konzultoval s Alli Konečnou i Luikem "Zemonkem", s buddym s centra.

A tak jsem již 5. trénink vyrovnal PB (osobní rekord) - 70 m CWT. Nadále jsem se zaměřoval při tréninku na správné kontinuální vyrovnávání pod 50 m. Postupně se mi podařilo posunout až na 79 m CWT v pohodovém ponoru. "Podíval" jsem se sice i do 84m, ale pro rozhodčí neuznatelným způsobem - takže až příště.

Závěr pro mě je, že i v hloubkách výrazně pod 80 m nebudu limitován vyrovnáváním, ani fyzičkou a ani hlavou - být sám v takové hloubce, ale prozatím jen dostatkem času na hloubkách a vypotápění.

Za tuhle možnost, zkušenost, rady, vedení, mentoring a safety děkuji Alli a Luikovi. Moc si toho vážím ...

Za podporu pak mySASY, Marius Pedersen, Sea Master, Aqua Studio Orca Teplice ...