Světový rekord v umyvadlovém potápění


"16. dubna 2019 se zapsalo do dějin jako den nového světového rekordu v umyvadlovém potápění - tedy v disciplíně, která neexistuje. Komu by ale takový detail vadil.

Český reprezentant David Vencl stanovil hodnotu nového rekordu na 4 minuty a 3 vteřiny.

Překonal tak další metu lidských možností."

16/4/2019 Jacques Mayol - legenda freedivingu

Video z akce můžete shlédnout na mém facebooku zde - facebook.com/umyvadlo-světový rekord

Začalo to jako výzva a sázka před šesti lety. Někde jsem tehdy narazil, že před lety existovala asociace umyvadlového potápění a ta registruje světové rekordy v této disciplíně. Jako freediver začátečník jsem natočil video s novým světovým rekordem s hodnotou 3.41 - tehdy to bylo v podstatě mé maximum v této disciplíně. Facebook mi to asi před měsícem připomněl a Honza Kadlec mě hecnul, jestli jsem schopen to zopakovat, a třeba hospodě plné lidí.

Domluvili jsme se s místní restaurací a pivovarem Monopol, kde vaří výborné pivo a požádali Fandu Bílka z teplického deníku ať akci dá kulturu profesionální sportovní události jako moderátor. A nakonec jsme zapojili i nadaci Na jeden nádech a dali tomu nádech charitativní akce - za každé video se zádrží dechu, které bude postnuto na jejich fb stránky, firma Knauf Insulation pošle 100Kč nemocnici Motol.

Tímto bych chtěl poděkovat všem za spolupráci, třeba Milanu Stryjovi, za už tradiční focení Aničce Jánské za IT podporu. Zároveň se veřejně omlouvám za způsobené trauma kačence!

Další zprávy z akce naleznete v teplickém deníku a na idnes.cz

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Pavel vyzkoušel freediving

Kamarád Pavel mě požádal abych mu ukázal pár fíglů - jak na to, aby vydržel pod vodou o něco déle. V bazénu jsme strávili jen asi dvě hodiny, ale nakonec z toho bylo více než tři minuty v zádrži bez d

100x schody na Letnou

V druhé polovině února jsem se rozhodl vyběhnout schody na Letnou v Teplicích 100x s minimální zátěží 10kg. Nakonec jsem si přidal k těm 100x238 ještě dalších šest - zdálo se mi, že je škoda nepřekona

  • facebook
  • instagram
  • youtube

©2020 BY DAVID VENCL - FREEDIVER

INSPIRED BY FREEDIVING

+420777821084

Teplice Czech Republic